تروجانی که پیامک بازی می کند

به گزارش PC World، این تروجان جدید که همانند نسخه قبلی اش است مجددا کاربران روسی را مورد هدف قرار داده است و در قالب مدیا پلیری با شکل ظاهری پورنو و فریبنده به کاربران قربانی ارائه می شود.
نکته جالبی که در این نسخه جدید تروجان مشاهده می شود دیگر از ترفند ارسال SMS برای پرداخت هزینه استفاده از سرویس، برای اغفال کاربران استفاده نمی شود بلکه شکل ظاهری و تصاویر مستهجن به کار رفته در قالب خود مدیا پلیر برای جلب توجه قربانیان کفایت می کند!
نویسندگان این تروجان برای گسترش یک بد افزار از شیوه ای مشهور به نام سمی کردن موتور جستجو استفاده می کنند.
به این ترتیب که آنها یک وب سایت جعلی را برای برخی از کلمات کلیدی پرکاربرد طراحی می کنند به گونه ای که در بالاترین رده نتایج موتور جستجو قرار بگیرد.
معمولا کاربران موبایل به دنبال نتایج جستجوی سریع هستند و افراد تصور می کنند سایتهایی که در ابتدایی ترین نتایج موتور جستجو قرار می گیرند امن هستند، از این رو بی واهمه بر روی آن کلیک می کنند.
این تروجان که مقدمه نصب بدافزار مبتنی بر PC را دارد به راحتی بر روی سیستم ارسال پیام آندروید نصب می شود و در صورت رد آن، تروجان نمی تواند هیچ عملکردی را انجام دهد. اما زمانی که اجازه را دریافت و نصب شد، زمانی که قبض تلفن همراه شما به دستتان برسد متوجه اثر مخرب تروجانی که خودسرانه پیام کوتاه ارسال می کند، خواهید شد.

/ 0 نظر / 17 بازدید